Jak będzie wyglądał herb na szaliku?

Herb na szaliku dzianym będzie wyglądał jak herb na szaliku dzianym. Nie jak herb na koszulce, nie jak herb na ekranie monitora, nie jak herb na wydruku. Szaliki dziane produkowane są z przędzy akrylowej, nie ma więc możliwości, aby „nić” przędzy oddała herb tak jak drukarka.

Co więcej, szaliki mają ograniczoną przestrzeń (szerokość szalika wynosi około 18 cm), ograniczoną rozdzielczość oraz ograniczoną kolorystykę. Jeżeli herb Twojej drużyny ma 7 kolorów, to już zastanów się z którego koloru zrezygnujemy, co ujednolicimy – do dyspozycji mamy bowiem maksymalnie 6 kolorów, ale im mniej kolorów użyjemy, tym lepiej dla szalika (o tym w innym miejscu), więc może zejdziemy z 7 nie do 6, a do 5?

Kwestia kolorów nie jest tematem jedynym. Innym ograniczeniem, które trzeba znać i rozumieć jest kształt. Nie, herb nie będzie idealnie okrągły. Nie będzie idealnych łuków, nie będzie idealnego odwzorowania, z powodu ograniczeń wymienionych powyżej.

Jakby tego mało, czasami herb trzeba będzie uprościć. Jeżeli Twój zespół to Międzyzakładowy Gminny Zespół Sportowy i cała ta nazwa jest np. wpisana w okrąg w herbie – to z góry trzeba wiedzieć, że nie ma szans, aby cały ten napis znalazł się na szaliku. Co z tym zrobić? Można zostawić skrót MGZS, można całkiem z niego zrezygnować. Nie musisz się tym martwić, przy przygotowaniu programu na maszynę to my się tym wszystkim zajmujemy i w razie potrzeby skonsultujemy to z Tobą. Po prostu miej tego świadomość.

Jeżeli Twój herb – lub ogólnie projekt – jest skomplikowany, spodziewaj się pewnych uproszczeń, tak, aby dało się wykonać szalik dziany. Idealne odwzorowanie i perfekcyjne kolory (bez limitu) daje natomiast szalik drukowany. Pytanie jednak czy to wciąż szalik?…

Tak to wygląda na szalikach dzianych i jest to standardowy efekt, poniżej przykłady innych szali: