Jakie frędzle do szalików?

Jakie frędzle wybrać? Nasza krótka rekomendacja: jednokolorowe.

Naturalnym skojarzeniem jest, że „niebiesko-czerwoni” chcą mieć frędzle niebiesko-czerwone, a „żółto-niebiescy” żółto-niebieskie. Mało tego, frędzle mogą być trzykolorowe, np. zielono-biało-czerwone. Żaden problem, można to u nas zamówić.

Tyle tylko, że w naszej ocenie najlepiej wyglądają klasyczne frędzle jednokolorowe. Można zestawić je z bliskim kolorem na szaliku (to znaczy przy niebieskim końcu szalika zdecydować się na niebieskie frędzle), ale niekoniecznie: ciekawie wychodzą np. czerwone szaliki z białymi frędzlami (choć – uwaga – wiele osób nie decyduje się na białe frędzle z powodów praktycznych: będą się szybciej brudzić niż ciemniejsze…).

Trzeba wiedzieć, że frędzle są doszywane po wyprodukowaniu samych szalików (tak, jest możliwość wykonania również szalików bez frędzli). I z tym wiąże się temat frędzli jedno- lub wielokolorowych.

Otóż przy frędzlach dwu- lub trzykolorowych łączenie szalika z frędzlami jest bowiem również dwu- lub trzykolorowe. Łączenie jednokolorowe (czyli frędzle jednokolorowe) wyglądają bardziej estetycznie niezależnie od tego czy frędzle są zielone do czerwonego szalika czy czarne do czarnego.

Porównanie frędzli dwukolorowych oraz jednokolorowych:
 

Poniżej szalik bez frędzli: