Chciałbyś zaprojektować szalik, ale nie wiesz jak? Zapraszamy do lektury. :)
Przede wszystkim wystarczy do tego kartka i długopis. Można wykonać szkic szalika, na nim napisy, kontury herbu – poradzimy sobie z tym. Oczywiście, jeśli prześlesz nam skan lub zdjęcie tej kartki.
Można również wykonać projekt komputerowy. I wbrew pozorom nie trzeba do tego wyspecjalizowanych umiejętności graficznych. Przede wszystkim do szali dzianych nie jest wymagany wzór w grafice wektorowej (w Corelu czy w Adobe Ilustrator), wystarczy zwykła bitmapa, zwykła grafika w formacie GIF, JPG czy PNG. Ważne tylko aby projekt miał rozmiar w szalikowych proporcjach, tj. 1400 x 200 lub zbliżone.
Można do tego celu użyć standardowego, windowsowego Painta, można użyć darmowego programu Gimp dostępnego w sieci, można innych posiadanych programów. Kluczowe jest rozmieszczenie elementów – co i gdzie chciałbyś mieć? Nie martw się detalami, nie musisz wycinać herbu po obrysie. Zasygnalizuj co ma gdzie być, a my zajmiemy się resztą według Twoich wskazówek.
Otrzymujemy czasami projekty w programie Word, gdzie poszczególne elementy są umieszczone w tabelach. Nie jest to rozwiązanie najbardziej wygodne, ale pokazuje, że jak się chce – to różne sposoby mogą zadziałać.
Można też użyć projektu wcześniej wykonywanego szalika i nałożyć na niego oczekiwane nowe elementy. Lub opisać słownie. Jak widać, projekt może wykonać prawie każdy. Prawie, ale Ty z pewnością tak, skoro przeczytałeś powyższe wskazówki. :)
Istotna uwaga do autorów wzorów przygotowywanych w grafice wektorowej (czyli „w krzywych”): prosimy nadsyłać pliki w formacie PDF. Nie posiadamy wszystkich wersji programów, których akurat używacie. Zamiast skomplikowanych machinacji, konwersji i importów aby otworzyć .CDR czy .AI z Twojej akurat wersji programu wystarczyłby zwykły, uniwersalny, najprostszy PDF. A przecież Twój program ma opcję eksportu, prawda?